Trądzik na różnych częściach ciała, najczęściej na plecach, bywa tak samo dokuczliwy co trądzik umiejscowiony na twarzy. Usuwanie takiego trądziku bywa dość utrudnione, a to dlatego, że do pleców mamy w sumie dość utrudniony dostęp tak więc dość utrudnione może okazać się używanie preparatów służących do walki z krostami.

Jak pozbyć się pryszczy z trudno dostępnych części ciała? Należy się trochę postarać, ponieważ przy systematycznych staraniach taki trądzik zniknie, a przynajmniej zmaleje jego intensywność. Należy jedynie zdawać sobie sprawę z tego, że różni ludzie mogą inaczej reagować na dane kosmetyki czy powszechnie znane domowe metody. Oprócz zwykłego mycia, jakie inne domowe sposoby na trądzik mogą okazać się skuteczne ?

Jak pozbyć się wyprysków domowymi metodami?

Jeśli planujesz pozbyć się pryszczy domowymi sposobami, możesz użyć na przykład domowe toniki z ziół i roślin o właściwościach przeciwzapalnych. Bardzo dobrze na wypryski działa między innymi tonik z wody oraz z soku z cytryny. Tonikiem takim należy regularnie przemywać twarz, plecy albo poszczególne krostki. Kolejną ciekawą metodą jest tonik z ogórka. Na tarce ścieramy ogórek, a potem do uzyskanej w ten sposób masy dodajemy parę kropli wody. Otrzymanym tonikiem przemywamy te miejsca, które są dotknięte trądzikiem.

Pryszczy można się pozbyć również przy użyciu aloesu – to rozwiązanie o tyle dobre, że aloes jest znany ze swoich kojących i leczniczych właściwości. Czysty sok uzyskany z aloesu może powodować podrażnienia skóry toteż przed jego nałożeniem można wymieszać go z odrobiną wody i tak uzyskanym środkiem regularnie myć skórę.