W przeciągu poprzednich lat ujawniło się znacząca ilość mitów w odniesieniu do leczenia trądziku. Wiele osób polecało chodzenie na solarium czy zbyt częste przebywanie na słońcu w celu wypalenia zmian skórnych. Była to metoda dająca pozytywne wyniki krótkotrwale, gdyż w niedługim czasie trądzik ujawniał się z dwukrotną siłą.

Jak zlikwidować pryszcze? Najwięcej może dać pójście do specjalisty. Lekarz zajmujący się chorobami skóry po obejrzeniu stanu cery i krótkim wywiadzie jest w stanie dokonać wyboru właściwego farmaceutyku.

Wiele osób wykorzystuje żele antybakteryjne, które przeważnie bardziej odbijają się niekorzystnie niż przynoszą wybawienie. Zmiany trądzikowe w większości wypadków nie są wywołane przez drobnoustroje, tylko zmianami hormonalnymi. Te ukazują się przeważnie w dorastającym organizmie. Jeżeli trądzik występuje u osoby dorosłej, wypada ponadto zrobić badania hormonów. Wypada wykorzystywać kojące preparaty myjące, które pozwolą zmniejszyć zmiany skórne.

Niejednokrotnie też robiony jest błąd nienawilżania skóry. Mówi się, że jeśli skóra jest tłusta, to po co ją nawilżać. Właściwy krem nawilżający da możliwość zredukować wytwarzanie warstwy łoju, przyczyniającego się do pojawiania się wykwitów skórnych. Oprócz tego wypada systematycznie tonizować skórę oraz szczegółowo ją oczyszczać z makijażu np. płynem micelarnym.

Przy leczeniu wyprysków znacząca jest w takim samym stopniu racjonalny sposób odżywiania. Wytwarzanych jest wiele produktów, które mają wpływ na trądzik. Do zazwyczaj przywoływanych przynależą alkohol, papierosy, kawa i czekolada. Złe nawyki mogą przyczynić się do intensyfikację wykwitów skórnych. Skądinąd znaczące jest, aby żywność nie była przesadnie przerabiana, gdyż wykorzystanie w niej konserwantów i wzmacniaczy smaku, może generować różnego rodzaju zmiany skórne.

7 Mar Brak komentarzy admin Aneros , ,