Trądzik stanowi uciążliwy problem, z którym zmagają się nie tylko nastolatki. Wbrew pozorom, bardzo często i z wielu przyczyn dotyczy od też osoby dojrzałe. Stanowi źródło kompleksów, złego samopoczucia, a nawet negatywnie odbija się na zdrowiu. Naturalnym marzeniem staje się wówczas gładka cera bez niedoskonałości, więc decydują się one podjąć odpowiednie działanie. Warto rozpocząć je od wykonania szeregu koniecznych badań, a także wizyty u kompetentnego lekarza i sprawdzenia stanu organizmu. Tabletki na trądzik mogą okazać się skuteczniejsze, niż wszelkie stosowane bezpośrednio na skórę kosmetyki i innego typu produkty, które działają jedynie od zewnątrz.

Pierwsza pomoc – dermatolog
Kosmetyczka niewiele może zdziałać mając do czynienia z trądzikiem. Oczywiście, pewne jego objawy można łagodzić lub sprawić, żeby nie zostały po nich nieestetyczne blizny stosując różne zabiegi, jednak najczęściej konieczne staje się raczej dobranie odpowiednich tabletek na trądzik. Dermatolog powinien zlecić przeprowadzenie różnych badań, bowiem często przyczyny trądziku leżą przykładowo w niewłaściwych poziomach hormonów płciowych. Wyrównanie ich poziomu nie jest trudne, ale dopóki się tego nie zrobi, żadna zewnętrzna kuracja ani wspomaganie organizmu suplementami nie pomoże pozbyć się tego specyficznego problemu.
Jeśli zachodzą podejrzenia, że chodzi właśnie o hormony, pomóc może także endokrynolog, potrafiący analizować wyniki pomiaru ich poziomów (robi się to, badając laboratoryjnie próbkę krwi). Lekarz tej specjalizacji przepisze także leki służące doprowadzeniu ilości hormonów do prawidłowych wartości.

Suplementacja
Trądzik może być również sygnałem, że organizmowi brakuje jakichś istotnych substancji. Specjalne tabletki na trądzik bezpośrednio uzupełniają te braki, a ich skład jest uzależniony jest od kondycji zdrowotnej cery. Najczęściej są źródłem takich substancji, jak witamina E, A oraz cynk – to właśnie one służą naprawie uszkodzonej skóry oraz zapobiegają powstawaniu stanów zapalnych, łagodzą i leczą też te istniejące bez tworzenia nieestetycznych blizn. Często specjalne tabletki na trądzik mają też w składzie zioła – między innymi od lat znane z dobrych właściwości oczyszczających i wzmacniających, bogate w mikroelementy pokrzywę i bratka trójbarwnego.