Problem z trądzikiem to bardzo często występujące pośród młodzieży schorzenie skóry. Duża rzesza osób w nastoletnim wieku posiada kompleksy z powodu tych niezbyt estetycznych wyprysków na buzi. Może się on pojawiać nie tylko na czole, ale również na plecach lub na skórze rąk. Należy zatroszczyć się o to, żeby właściwie dbać o cerę objętą tym schorzeniem, ponieważ w momencie zignorowania problemu, na ciele mogą pozostać obecne do końca życia blizny.

Z jakiego powodu się bierze trądzik? Są to zwykle zmiany spowodowane hormonami, które szaleją w okresie nastoletnim. W jaki sposób pozbyć się zmian trądzikowych?

Przede wszystkim należy się zaopatrzyć w dedykowane dla schorzenia preparaty. Najwłaściwiej jest zakupić je w aptece, gdzie aptekarz pomoże nam dobrać najwłaściwszy ich rodzaj do naszej przypadłości. Mogą występować one w postaci żelu, toniku lub kremu. Często stosowana jest także maść na trądzik oraz tabletki doustne, które mają oddziaływać na skórę od wewnątrz.

Oprócz leków dobrze jest także zatroszczyć się o odpowiednią dietę. Należy unikać jedzenia typu fast food oraz alkoholu i ogólnie tłustych potraw. Zamiast tego warto jeść produkty bogate w witaminy.

Na skórę możemy używać także różnego rodzaju maseczki ziołowe. Dobrze sprawdzają się również napary roślinne. Niekorzystnie za to na cerę trądzikową działa zbyt długie pozostawanie na słońcu i wykorzystywanie kosmetyków, które zatykają pory, na przykład ciężkich podkładów, pudrów oraz cieni do powiek.