Związek dwojga ludzi powinien opierać się na wzajemnej miłości, szacunku i zrozumieniu. Jednak, aby osiągnąć taką relację, to przede wszystkim należy ze sobą rozmawiać i pielęgnować uczucia, które z biegiem lat niestety wygasają. Jak dbać o związek, żeby był trwały i dobry?

Małe rzeczy, które mogą umilić dzień drugiej połówce.

Wspólna codzienność powoduje, że do związku podstępnie wkrada się rutyna, której jak najszybciej należy się pozbyć. Choć nie jest to łatwe zadanie, to można sobie z nią poradzić. Przede wszystkim para powinna raz na jakiś czas zrezygnować z tego, co robi wspólnie, systematycznie wręcz mechanicznie. Zamiast gotowania obiadu w domu, warto zamówić coś na wynos bądź wyjść do restauracji, a w zastępstwie za wieczór przed telewizorem wybrać się do kina. W pewnym sensie na rutynę wpływ mają również rozmowy między parą. Po przyjściu z pracy partnerzy witają się, opowiadają, jak im minął dzień bądź co zjedzą na kolację. W tej relacji zwyczajnie brakuje życzliwości i miłych słów. Dlaczego po wejściu do domu zamiast zwyczajowego „cześć” nie powiedzieć „kochanie, jak miło cię widzieć”? Niby to tylko dobór słów, a jednak różnica jest ogromna. Co jakiś czas warto również zaskoczyć drugą połówkę niewielkim upominkiem bez okazji, nic tak nie przegania nudy, jak niespodzianka.

Rozwiązywanie konfliktów – podpowiadamy jak pogodzić mocne charaktery.

Choć mówi się, że przeciwieństwa się przyciągają, to w związku nie zawsze tak się dzieje. Bardzo często dwie osoby o tak samo silnych charakterach decydują się być razem, a co za tym idzie, kłótnie są u nich na porządku dziennym, mimo że bardzo się kochają. Przede wszystkim, kiedy rodzi się konflikt, należy go zwalczać już na początku. Najlepiej jest zwyczajnie porozmawiać. Obie strony na spokojne powinny wysłuchać siebie nawzajem. Nigdy nie jest tak, że za problemy w związku odpowiada tylko jedna osoba lub któryś z partnerów, zrobił coś, z czego nie zdaje sobie sprawy. Ważne jest racjonalne i spokojne podejście do tematu, krzykami, czy awanturami raczej nie naprawi się nadszarpniętej już relacji. Jeśli nie pomaga zwykła rozmowa, a ilość konfliktów narasta, to warto skorzystać z fachowej pomocy. Czasami obiektywne spojrzenie obcej osoby pozwala zauważyć coś, czego partnerzy nie widzą. Dobrym rozwiązaniem będzie wizyta u terapeuty lub psychologa. Nie można bać się mówić o swoich problemach, nawet w obecności specjalisty. Czasami jest to jedyna metoda, by uratować związek.

Zróbcie coś razem – odkryjcie wspólne hobby!

Nic tak nie łączy dwojga ludzi, jak wspólne i miłe spędzanie czasu wolnego. Idealnym pomysłem byłby urlop we dwoje. Romantyczny weekend w domku w górach, nad morze lub szybki wypad do Rzymu. Tu polecamy przyjazny przewodnik na weekend w Rzymie https://nawakacje.eu/weekend-w-rzymie/. W sam raz na długie rozmowy, z lampką wina, tuż obok Koloseum. Jednak wracając do rzeczywistości, co robić na co dzień? Warto więc znaleźć taką pasję, która pozwoli, choć na krótką chwilę zapomnieć o trudach dnia codziennego i wzajemną obecnością. Ważne jest jednak to, aby obie strony czerpały z tego hobby taką samą przyjemność.

Do wyboru jest naprawdę sporo możliwości. O to kilka z nich:

  • spacery i podróże;
  • uprawianie sportu;
  • fotografia;
  • przegląd konkretnego gatunku filmów;
  • układanie puzzli;
  • granie w gry planszowe;
  • uczęszczanie na lekcje tańca towarzyskiego;
  • wspólne zaangażowanie w akcje społeczne lub charytatywne.

Podczas dobierania hobby należy najpierw zdecydować, czy para wolny czas chce spędzać tylko we dwoje, czy nie będzie im przeszkadzać obecność innych osób. Miłość to skomplikowane uczucie, które często wiąże się z problemami, kłótniami, łzami, a nawet rozstaniami i powrotami. Jednak w tym wypadku jest o co walczyć i co pielęgnować.

28 paź Brak komentarzy admin Aneros