Przygotowania do własnego ślubu zawsze są zarazem ekscytujące, jak i nieco stresujące. Dla każdej kobiety będą się one wiązać przede wszystkim z zadbaniem o wygląd zewnętrzny. Niemalże wszystkie panie już od dziecka marzą o uroczystości jak z bajki, w której to one będą najważniejsze i to ich prezencja będzie przykuwać wzrok wszystkich ludzi występujących wokół. A by tak rzeczywiście się stało, przygotowania należy rozpocząć odpowiednio wcześnie. Niektóre panie potrafią je rozpocząć już na rok przed planowaną imprezą, aby zdążyć np. ze zrzuceniem zbędnych kilogramów lub zatroszczyć się z nieco bardziej o stan swojej cery.

Makijaż nigdy nie będzie przecież wyglądać dobrze na cerze szarej, zmęczonej lub tej, która wciąż pokryta jest licznymi niedoskonałościami bądź głębokimi zmarszczkami. Przynajmniej na dwa miesiące przed zaplanowaną uroczystością trzeba rozpocząć skuteczny program do walki o lepszy stan buzi. W tym czasie nie należy jednak testować zbyt dużej ilości nowych kosmetyków. Jeżeli preparat jest polecany przez dermatologa lub kosmetyczkę, można oczywiście go użyć, ale nie powinno się sięgać po typowo drogeryjne produkty, które mogą jednak uczulać lub źle wpływać na stan skóry. Tak naprawdę jednak to, jak prezentuje się cera, jest zwykle odzwierciedleniem prowadzonego stylu życia. Skóra zanieczyszczona, szara i mętna jest oznaką niedoborów pewnych witamin i minerałów. Z kolei cera opuchnięta i zmęczona może brać się ze spożywania zbyt dużej ilości soli. Zamiast więc aż tak bardzo przykładać się do samej pielęgnacji, warto też zwrócić uwagę na swoją dietę i tak ją zaplanować, aby była ona odżywcza dla skóry.

A co sylwetką? Ona oczywiście też jest ważna. Przed imprezą nie należy jednak jakoś drastycznie się odchudzać, by nie okazało się później, że zakupiona suknia na wesele jest za duża o kilka rozmiarów. Drobne poprawki zawsze da się wykonać, ale jeśli wymiary ciała totalnie się zmienią, konieczny stanie się zakup nowej kreacji, do czego lepiej jednak nie dopuszczać. Sylwetkę można jednak ładnie wymodelować. Aby w dniu wesela prezentowała się ona lepiej niż w tym momencie, wystarczy postawić po prostu na regularne delikatne ćwiczenia fizyczne, które fantastycznie ujędrnią ciało i przy okazji poprawią stan skóry. Doskonale sprawdzą się m.in. treningi siłowe. Można je wykonać nawet z obciążeniem własnego ciała, dlatego nie trzeba mieć w domu jakiegoś specjalistycznego sprzętu i nie trzeba też zapisywać się na siłownię. Takie ćwiczenia pięknie kształtują sylwetkę, a przy okazji pomagają pozbyć się cellulitu.

Oczywiście nawet najpiękniejsza naturalna uroda wymaga pewnej oprawy, która pozwoliłaby ją jeszcze bardziej wydobyć i podkreślić. Kobietom służy do tego makijaż. Prawdopodobnie żadna kobieta nie zrezygnuje z niego w dniu swojego ślubu. Warto by było jednak znacznie wcześniej wypróbować na sobie różne style makijażu i znaleźć ten, który najlepiej wydobędzie naturalne piękno, a przy okazji będzie przepięknie współgrać z suknią oraz dodatkami.

25 lis Brak komentarzy admin Aneros , ,