Dwudziesty pierwszy wiek przyniósł bardzo wiele innowacji. Tradycyjne papierowe czasopisma czy książki są coraz mniej popularne; prym wiedzie teraz Internet.

Można zaobserwować nowe trendy, coś co 30 lat wydawało się niemożliwe, dziś jest codziennością. W obecnych czasach możemy komunikować się z rodziną, która jest na drugim końcu świata. Możemy uczyć się przez Internet, zarabiać… I właśnie zarabianie w ten sposób jest niezwykle ciekawą kwestią. Przede wszystkim bardzo interesujące jest zarabianie dzięki serwisom takim jak You Tube, Instagram czy Facebook. Jako przykład warto przytoczyć pewne małżeństwo z dwójką dzieci, które prowadzi własne kanały na wymienionych portalach. Rodzina ta dokumentuje skrupulatnie swoje życie. Wiele ich postów to reklamy zawierające lokowanie produktów. Główną tematyką ich relacji jest lifestyle, czyli szeroko pojęty styl życia. Oczywiście osób, które prowadzą konta o charakterze lifestylowym jest wiele więcej. Zadziwiające jest, że osoby mające dużą liczbę obserwujących potrafią za wpis sponsorowany zarobić tyle, ile niejednokrotnie wynosi pensja niejednego z nas.

Kolejną formą zarobku internetowego jest wcześniej wspomniane publikowanie filmów na portalu You Tube. Trzeba się pomysł na konto i wtedy zarabia się określoną kwotę w zależności od liczby wyświetleń czy ilości reklam, które pojawiają się w trakcie odtwarzania filmu. Godnym polecenia jest profil prowadzony przez małżeństwo kucharzy, którzy razem gotują, opowiadają o tym jak wygląda ich życie, rodzina.

Facebook jest również świetnym miejscem, by sobie dorobić. Niejednokrotnie można spotkać się z ofertami wypełniania ankiet czy innego typu chałupnictwa. Często obserwuje się dodatkowo oferty sprzedaży w miejscu zwanym Marketplace. Powyższe przykłady opisują formy zarobku na tzw. portalach społecznościowych. Swego czasu w Internecie było bardzo głośno o rodzinie, która dorobiła się wielkiego majątku w ten sposób. Młode małżeństwo rozpoczęło swoją działalność w Internecie od opublikowania relacji z przygotowań do własnego ślubu. Założyli bloga o tematyce lifestyle, następnie zaczęli publikować posty z życia codziennego, pokazywali jak powiększa się ich rodzina. Znajdowali coraz to nowych odbiorców, ponieważ wiele osób się z nimi utożsamiało. Z czasem zaczęli się do nich odzywać reklamodawcy. Kolejnym krokiem stało się dla nich stworzenie marki własnej. Zaczęli produkować ubranka i zabawki dla dzieci. Chyba każda polska rodzina ma w domu przynajmniej jeden produkt ich produkcji. Ich firma po kilku latach działalności zaczęła eksportować towary nie tylko do Europy, ale i na rynek azjatycki. Wtedy już małżeństwo zatrudniało ponad sto osób. Postanowili nawet, że będzie im potrzebna osoba, która pełnoetatowo zajmie się zarówno kontem firmy, jak i tym kontem o tematyce lifestyle. Chcieli to zrobić, ponieważ zaczęło brakować im czasu dla dzieci- cierpiała na tym cała rodzina. Ostatecznie zatrudnili wielu specjalistów, rozwinęli jeszcze bardziej firmę. Aktualnie stanowią jedną z najbogatszych rodzin w naszym kraju.

Jak widać, Internet to szansa na zabłyśnięcie, zrobienie kariery i zarobienie wielkich pieniędzy. Wystarczy zaryzykować!

25 lis Brak komentarzy admin Aneros , ,