Ślub i wesele to chyba najważniejsze wydarzenie w życiu każdego człowieka, dlatego powinno być odpowiedni wcześniej zaplanowane. Narzeczeni mają mnóstwo spraw do załatwienia zanim nadejdzie ten wyjątkowy dzień. Od czego zatem należy zacząć? Na początek dobrze jest ustalić termin, pod który będzie trzeba wszystko dostosować. Później konieczna jest wizyta w Urzędzie Stanu Cywilnego, która powinna odbyć się przynajmniej miesiąc przed planowanym ślubem. W urzędzie para określi jakie nazwisko będzie nosić kobieta, czy przyjmie je po mężu, czy zachowa panieńskie, albo zdecyduje się na posiadanie obu. Trzeba też podjąć decyzje jakie nazwisko będą nosiły dzieci. Jeśli ktoś decyduje się na ślub cywilny to w zasadzie większość formalności ma już z głowy. Jeśli natomiast ślub będzie kościelny, konieczne jest odbycie kursu przedmałżeńskiego, a także kilka wizyt w poradni małżeńskiej. Po spełnieniu tych wszystkich warunków można skupić się na planowaniu wesela.

Jest to bardzo przyjemne zajęcie, ale nie pozbawione stresu. W końcu każdej pannie młodej zależy, żeby wszystko wypadło idealnie. Jedną z ważniejszych kwestii jest wybór sukni ślubnej. Weselna moda co roku się zmienia, a także panujące trendy są coraz to inne. Jednego roku modne są koronki, a kolejnego tiule. Często zanim kobieta zdecyduje się na jakąś kreację, musi przymierzyć dziesiątki sukni nim trafi na ta wymarzoną. Salony sukien ślubnych oferują możliwość wypożyczenia. Nie trzeba kupować albo szyć na miarę, ponieważ jest możliwość wprowadzenie niewielkich poprawek w gotowej sukience. Równie ważny jest dobór dodatków, takich jak welon, etola, buty i biżuteria. To samo dotyczy pana młodego. Garnitur na ten dzień powinien być nieskazitelny i nie można zostawiać zakupu na przysłowiową ostatnią chwilę.

Kiedy kwestie garderoby są już ustalone, trzeba skupić się na zaproszeniach. Ten temat musi być priorytetowy, bo nie zaprasza się gości na wesele na tydzień przed. Styl zaproszeń powinien współgrać z całą koncepcją przyjęcia. Kolejną ważną, jeśli nie jedną z ważniejszych, spraw jest oprawa muzyczna. Wesele bez dobrego zespołu raczej się nie uda, a chyba każdy chce, żeby goście dobrze się bawili i długo mieli dobre wspomnienia związane ze ślubem. Następne, co trzeba wybrać to miejsce. Od jakiegoś czasu panuje moda na zawieranie związków małżeńskich poza urzędem, a że jest taka możliwość państwo młodzi dość chętnie z niej korzystają.

Cudownie jest móc powiedzieć sakramentalne „tak” w pięknej scenerii, np na plaży albo na egzotycznej wyspie. Później ma się pamiątkę w postaci pięknych zdjęć. Wesele, z reguły, ma się raz w życiu, dlatego przykłada się do niego ta wielką wagę. Czasami można skorzystać z pomocy fachowca i zatrudnić organizatora, który za nas zaplanuje całą uroczystość. Zawód organizatora ślubnego w ostatnich latach zyskuje na popularności. Jest ro idealne rozwiązanie dla zapracowanych narzeczonych, którzy nie mogą sobie pozwolić na to, żeby wszystko robić samemu. Taka usługa jest oczywiście płatna, ale czego się nie robi dla tego jedynego dnia?

25 lis Brak komentarzy admin Aneros , ,