Trądzik jest przypadłością, na którą cierpią nie tylko młodociani (trądzik młodzieńczy), ale w podobnym stopniu dorośli (trądzik różowaty i trądzik zwyczajny). Uwarunkowań ukazywania się trądziku może być bez liku.
Jak leczyć pryszcze? Nie ma jednego wskazania, które niemalże jak czarodziejska różdżka, umożliwiłoby wyeliminować niedogodność. W wielu sytuacjach dają wymierne efekty mazidła osiągalne w aptekach jak Benzacne czy Brevoxyl. Pewna ilość osób sięga po pigułki Visaxinum. Jednakże jeżeli posiadamy trądzik o znacznym występowaniu, trzeba pójść do lekarza zajmującego się chorobami skóry.
Pójście do lekarza umożliwi stwierdzić przyczynę, czym zapoczątkowany jest trądzik i zaordynować stosowną metodę leczenia. Mogą to być antybiotyki, ale w wielu przypadkach, trądzik po pewnym czasie pojawia się na nowo. Wielu lekarzy specjalistów chorób skóry poleca kupić na receptę smarowidła składające się z kwasów (np. kwas azelainowy) lub też mające w składzie retinoidy trzeciej generacji np. adapalen.
Retinoidy to związki organiczne, mające zastosowanie w leczeniu wyprysków. W wielu okolicznościach są przynoszące efekt, jeżeli wykorzystuje się je cyklicznie. Mogą pomóc na stałe wyeliminować wykwity skórne. Jednakże w wielu przypadkach pojawiają się efekty uboczne w postaci zaczerwienionej, przesuszonej skóry. Jednakże po przywyknięciu skóry do mazidła (np. Epiduo) widziane są zauważalne wyniki.
Ostatecznym sposobem, jeżeli nic już nie przynosi poprawy, jest zaaplikowanie medykamentu Izotek. Jest to odpowiednio silny farmaceutyk, z którego wynika bardzo dużo efektów ubocznych. U znacznej części ludzi mogą pojawić się napuchnięcie i krwawienie z nosa, suchość ust. Jest to na tyle mocny farmaceutyk , że przy dawkowaniu nie pozwala się na zachodzenie w ciążę, ponieważ medykament ten może wpłynąć na śmierć dziecka lub jego zauważalną niepełnosprawność umysłową.

7 mar Brak komentarzy admin Aneros , , ,