Mieszkanie czy dom? Co wybrać?

Wybór mieszkania czy domu stanowi niewątpliwie jedno z najważniejszych decyzji w naszym życiu. Taki zakup planujemy przez lata i zazwyczaj bardzo szczegółowo. Bierzemy pod uwagę wiele czynników, m.in. zasób portfela, skomunikowanie, dojazd do pracy, bliskość centrów handlowych, powierzchnię czy choćby dostępność miejsca parkingowego.
Decyzja o wyborze zależna jest również od naszego stanu cywilnego, bo inaczej będziemy wybierać, gdy jesteśmy niezależnymi singlami a inaczej, gdy jesteśmy w związku małżeńskim z dwójką dzieci.
Małżeństwo powoduje, że rozglądamy się zazwyczaj za czymś większym, bo przykładowe 30 metrów kwadratowych już niestety nie wystarcza, gdy dla singla rozmiary kawalerki, czyli około 20 metrów jest dobrą opcją jak na początek dorosłego życia.

Lifestyle a wybór nieruchomości.

Ponadto wybór nieruchomości do zakupu może być uwarunkowany stylem życia, jaki prowadzimy i do jakiego przywykliśmy. Dla przykładu rodzina z dwójką dzieci w wieku przedszkolnym uprawiająca czynnie sport dużo chętniej wybierze mieszkanie w pobliżu parku czy lasu, aniżeli na zamkniętym osiedlu w pobliżu autostrady. Ponadto rodzina z dwójka dzieci zapewne chętniej wybierze zamknięte osiedle w pobliżu którego znajdują się szkoły czy przedszkola, aniżeli osiedle w pobliżu którego znajdują się kluby czy dyskoteki. Nie jest to oczywiście regułą.

Warto zwrócić uwagę, iż nasze zainteresowania czy sposób spędzania wolnego czasu mają ogromny wpływ na podejście do zakupu własnych czterech kątów. Kierujemy się po prostu tym kim jesteśmy, tym co lubimy robić w wolnym czasie. Nasze preferencje przekładają się na takie wybory.

Lifestyle a urządzanie wnętrz.

Nasze pasje, hobby widoczne są również we wnętrzu naszych mieszkań. Czy zatem stwierdzenie pokaż mi jak mieszkasz, a powiem Ci kim jesteś jest tutaj zasadne? Bez wątpienia tak. Sądzę, że nie będzie stereotypowym napisanie, iż podróżnicy posiadają liczne kolekcje pamiątek z podróży w swoich czterech kątach, pasjonaci gotowania mają doskonale wyposażoną kuchnię, a wielbiciele designu i gadżetów mają wiele nowoczesnych przedmiotów. Niejednokrotnie od progu takiego mieszkania można rozpoznać kto tu mieszka i czym się pasjonuje. Lubimy przecież otaczać się przedmiotami, które mają dla nas znaczenie, które przywołują miłe wspomnienia czy określają chociaż po części, kim jesteśmy i co lubimy. Personalizujemy naszą życiową przestrzeń, dzięki czemu zyskujemy spokój i bezpieczeństwo. Dla wielu jest to największa radość i spełnienie marzenia.

Urządzanie wnętrza, które będzie do nas pasowało i w którym będziemy czuli się dobrze, bo przecież o to chodzi, aby z chęcią przychodzić do domu i móc się w nim relaksować po ciężkim dniu, stanowi nie lada wyzwanie, ale i sporą frajdę. Niewątpliwie jest czasochłonne i wymagające od nas dużo wysiłku, ale niejednokrotnie efekt końcowy rekompensuje nam wszystkie trudy. Sami tworzymy sobie swoiste „gniazdko”, w którym chcemy czuć się sami wraz z najbliższymi osobami jak najlepiej i najbezpieczniej.

26 lis Brak komentarzy admin Aneros , ,