Jesień to dość niewdzięczna pora roku, bo niestety właśnie teraz mamy największy sezon zachorowań na grypę i przeziębienie. Dbałość o zdrowie jesienią wygląda całkiem inaczej niż ma to miejsce wiosną czy latem. Teraz musimy zadbać o siebie podwójnie, bo często ze zmęczenia i przepracowania, a niejednokrotnie też przez zły ubiór jesteśmy narażeni na działanie wirusów, bakterii i innych patogenów, które mogą bardzo źle wpłynąć na stan naszego organizmu.

Każda kobieta powinna w tym czasie pamiętać przede wszystkim o tym, by wyciągnąć z szafy ciepłą odzież. To już nie czas na noszenie krótkich spódniczek i bluzek wykonanych z cienkich materiałów. Teraz trzeba się przerzucić przede wszystkim na ciepłe ubrania dłuższe tuniki, sweterki, polarowe bluzy i okrycia wierzchnie. Warunkiem utrzymania właściwej temperatury ciała jest też odpowiednie obuwie. Najważniejsze, by buty były wygodne i wykonane z nieprzemakalnych materiałów, a dodatkowo ocieplone od wewnątrz, najlepiej z dodatkiem wełny. O czapce, szaliku i rękawiczkach chyba nie trzeba nikomu przypominać, a szczególnie mowa tu o czapce, gdyż większą część ciepła organizm traci właśnie przez głowę. Warto dla poprawy odporności wysypiać się odpowiednią liczbę godzin na dobę i tutaj od 6 do 8 godzin to takie minimum, bo w sezonie jesiennym często jesteśmy bardziej przemęczeni, niż wiosną i latem. Wpływ na to ma mniejsza ilość słońca, a co za tym idzie spadek poziomu pozytywnych hormonów odpowiedzialnych za dobry nastrój i wigor.

W sezonie jesiennym warto zainwestować w dobry suplement, który kompleksowo wesprze działanie naszego organizmu. Najlepiej kupić preparat witaminowy i ze składnikami mineralnymi, bo taki preparat będzie działał nie tylko na zdrowie, ale również na urodę, wzmacniając włosy, skórę i paznokcie. Niezwykle istotna jest również dieta i można wręcz powiedzieć, że dieta to w tym przypadku jeden z najważniejszych elementów dbałości o swoje zdrowie i samopoczucie jesienią. Ważna jest zdrowa i zbilansowana dieta pełna warzyw i sezonowych owoców. Obecnie na rynku jest wiele świeżych warzyw i owoców, które dostarczą naszym organizmom mnóstwo witamin oraz mikro i makro składników potrzebnych do funkcjonowania organizmu i przebiegu wszystkich funkcji życiowych.

Do diety warto też w prowadzić ryby oraz oleje z kwasami omega 3, 6 i omega 9. Niezbędne jest nawadnianie organizmu w odpowiedni sposób, dlatego że odwodniony organizm jest bardziej podatny na choroby i na ogólne osłabienie. Minimum jest półtora litra wody dziennie, ale z powodzeniem można wypijać nawet dwa lub 2,5 l. Dla rozgrzania warto posiłkować się herbatkami z miodem, imbirem i cynamonem. Takie herbaty dobrze smakują, ale też rozgrzewają, szczególnie w bardzo wietrzne i zimne dni. Jesienią warto też zadbać o odpowiednią temperaturę w naszych domach. Mianem odpowiedniej temperatury określamy temperaturę, która nie jest ani zbyt wysoka, ani zbyt niska. Optimum to 18 do 20 stopni Celsjusza. W przypadku dużej różnicy temperatury między pomieszczeniem a tym, co czeka nas na dworze, może właśnie dojść do przeziębienia, a nawet do grypy, kiedy organizm jest bardzo osłabiony.

13 paź Brak komentarzy admin Aneros , ,